Čistíme sklady, slevy až -80%

OAKLEY kosmetická taška BEAUTYCASE new dark brush

Výprodej -30%

Značka: Oakley / Produkty od Oakley

Původní cena: 1 100 

Akční cena s DPH: 770 

Cena bez DPH: 636 

Vyberte velikost

UNI skladem

Potřebuješ poradit?
Přeměříme s tebou velikosti a uděláme cenu na míru.

Volejte každý den od 9 - 21h
+420 601 346 518

Nech nám zprávu a ozveme se

OAKLEY Beautycase

  • velká hlavní kapsa na zip nabízí dostatek prostoru na všechny Vaše osobní věci
  • dvě boční přihrádky na vnější straně a jedna vnější kapsa se zapínáním na zip jsou vhodné pro menší předměty
  • moderní design taštičky s logem OAKLEY na přední straně doplněný praktickým poutkem

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Americkou sportovní značku Oakley založil v roce 1975 Jim Jannard ve své garáži. Oakley je jedničkou na trhu sportovních slunečních brýlí, vlastní přes 600 patentů na brýle. Dále se specializuje na výrobu sportovního vybavení, oblečení a dalších doplňků. Produkty se vyznačují výjimečným designem, technickou a funkční převahou. Užijte si i vy komfort a kvalitu značky Oakley jak při sportu, tak ve volném čase.

Jako první značka Oakley přinesla na trh v roce 1980 motokrosový model O-Frame, na který o dva roky později Oakley navázala lyžařskými brýlemi a dalšími modely včetně obrouček pro dioptrické brýle. Teprve roku 1984 zaplnila firma mezeru na poli kvalitních sportovních slunečních brýlí modelem s názvem „Eyeshades“. Na tehdejší dobu nekonvenční brýle s vyměnitelnými skly zpopularizovali profesionální cyklisté v čele s vítězem Tour de France Gregem Lemondem a během následujících let se značka postupně dopracovala k brýlím, které znamenaly revoluci v oboru a jsou dodnes pojmem: M-Frame a následně Pro M-Frame se 117 patenty (!). Od vzniku tohoto modelu již uplynulo takřka dvacet let, ale jejich nadčasový design znamená jejich oblíbenost i v dnešní době. O osm let je mladší další mezi cyklisty velmi oblíbený model Racing Jacket a dnes v profesionálním pelotonu dominuje model Radar. Kromě sportovních brýlí oslňuje Oakley ucelenou nabídkou civilních slunečních, lyžařských, dioptrických a motokrosových brýlí, unikátem jsou elektronické brýle se zabudovaným MP3 přehrávačem, štíty pro fotbal a hokej a brýle s obroučkami přizpůsobenými anatomii obličeje Asiatů. Firma dodává brýle pro americkou armádu i FBI a zahrály si i v některých filmech (Mission Impossible 2, Spider-Man, Blade 2 nebo seriál X-Men). Nezasvěcení lidé většinou nerozumí tomu, proč je Oakley natolik výjimečnou značkou. Kdo však jejich brýle vyzkoušel, ví.

sídlo společnosti Oakley v Kalifornii

Obroučky jsou tím, co na brýlích zaujme jako první. Kromě umělé hmoty s názvem O Matter® využívá Oakley při výrobě obrouček i další materiály, jejichž složení je v několika případech rovněž patentované a nebo se jedná o luxusní materiály jako je titan. Gumičky a nosníky jsou z porézního materiálu Unobtainium, který se vyznačuje vysokou pružností, elastičností a schopností absorpce vlhkosti. Pro brýle značky Oakley je také typický tříbodový systém opory (Three-Point Fit System), což znamená dotyk brýlí na hlavě jen ve třech bodech: za ušima a na nose. Díky nízké hmotnosti a ergonomické geometrii obrouček je pak používání brýlí s óčkem v logu pohodlné i při dlouhodobém nošení. Mnohé technologie využité pro sportovce pak Oakley nabízí i u civilních modelových řad a dioptrických brýlí.

Co činí brýle brýlemi však nejsou jen obroučky, ale i čočky. A k těm se váže snad nejvíce patentů vůbec! Při odlévání čoček Oakley jsou většinou použity čtyři materiály – sklo, CR-39, polykarbonát a akrylát, výsledná čočka pak prochází procesem povrchových úprav včetně jemného leštění povrchu. Široká plejáda barevností čoček není samoúčelná, ale naopak velmi funkční — slunce nesvítí vždy stejně, proto jsou pro různé světelné podmínky určeny i jiné odstíny čoček. Cílem je, aby sportovec měl za každých ukázka skel Hydrophobicokolností barevně reálný obraz. U sportovních brýlí Oakley je možnost výměny čoček, takže je možné si dle stupně světelného jasu vybrat nejvhodnější barvu čoček. Každá čočka má totiž svou propouštěcí hodnotu a zabezpečuje jiný odraz světla.

Nové generace brýlí (např. Radar, Flak Jacket) pak mají čočky s hydrofobní úpravou, což znamená rychlý odtok vody, potu i špíny z čoček a jejich rychlé vysychání. Navíc funguje tato vrstva i antistaticky, což čočky chrání před prachem a smítky. Kromě zrcadlové vrstvy Iridium® tlumící odlesky, která je rovněž dostupná v několika barevných odstínech, jsou na špičce nabídky značky transmisivní čočky Transitions® Photochromic, které ve zlomku vteřiny reagují změnou zabarvení dle intenzity světla. Netradičním materiálem je Plutonite®, který byl původně využíván Národní bezpečnostní službou pro pláště letadel. Tato složka čoček chrání proti nárazu a 100% blokuje kompletní spektrum UV záření.

Značka Oakley zveřejnila výsledky různých optických testů svých čoček na svém webu, protože je čím se chlubit — výsledný obraz jdoucí do oka majitele brýlí Oakley je nezkreslený a bez úhlové odchylky. Souhrn svých výrobních patentů Oakley nazývá jednoduše HDO, čili High Definition Optics®. Jedná se o postupy zajišťující ostrost, objektivitu a optickou čirost obrazu spojenou s ochranou vůči UV záření. Svými technologiemi Oakley dokonce předčí normy ANSI (American National Standard Institute), jež zhodnocují vlastnosti čoček — součástí jsou například testy lomu světla, testy spektrální nerovnováhy, zakřivení čočky, ostrosti obrazu a UV testy. Pokud Vás jednotlivé technologie zajímají detailněji, neváhejte prolistovat oficiální stránky oakley.com, my se pro příležitost tohoto článku spokojíme jen se zevrubným pojmenováním jednotlivých atributů…

Tradiční 2D klenutí čočky známé od jiných výrobců překonává Oakley technologií XYZ, tedy přidáním třetí osy a nulovým zkreslením obrazu. Čočky modelů s celistvým sklem (M-Frame, Radar) jsou navíc klenuté do elipsy ve vertikální i horizontální rovině, takže skla přesně kopírují zakřivení oka a zároveň jej chrání proti vnějším vlivům (Polaric Ellipsoid™). Protože se při dynamické činnosti, jakou sport bezesporu je, můžete setkat i s pády, ohrožujícími předměty nebo jinými vnějšími vlivy, jež by potenciálně mohly poškodit váš zrak, prošly čočky Oakley i testy mechanické odolnosti. V laboratořích firmy například z různých úhlů vystřelili na své čočky ocelovou kuličku průměru 1 cm rychlostí asi 160 km/hod. a spustili ocelovou tyč o hmotnosti 500 gramů z výšky 130 cm. V obou případech se ukázaly čočky Oakley jako silné, pružné a pohlcující dopadovou energii předmětů. I při takovém nárazu se čočka nerozbije, zůstane v obroučkách a oko tak neporaní ani předmět, ani úlomky čočky. Výsledky testů lze jako videosekvence rovněž dohledat na oakley.com.

Převzato ze serveru www.mtbs.cz

Ze stejné kategorie

Novinky na e-mail

Chcete dostávat aktuální informace o slevách, akcích a výhodách na Váš e-mail? Stačí jen vyplnit svůj e-mail.

Prodejna Brno

Heršpická 6
639 00 Brno

E-shop
Objednávky: +420 602 588 148
E-mail: eshop@bonmoto.cz

Prodejna
Telefon: +420 601 346 518
E-mail: prodejna@bonmoto.cz

Otevírací doba
Po-Pá: 9:00 - 19:00
So: 8:00 - 16:00

Pobočka Praha

Vídeňská 362
252 42 Vestec
Telefon: +420 727 955 165
E-mail: praha@bonmoto.cz

Otevírací doba
Po-Pá: 9:00 - 19:00
So: 9:00 - 14:00

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací
`